Blog


Benátska dlažba - kráčajte s dobou

Už ste počuli o benátskej dlažbe? Nie? Radi vám o nej pár viet povieme. Základným znakom benátskej dlažby, ktorým sa odlišuje od ostatných dlažieb, je jej mozaikovitosť. Skladá sa z rozmerovo rozdielnych úlomkov z prírodného kameňa a aj vďaka tomu dokáže skrášliť skoro každé miesto, či už okolo domu alebo samotnú záhradu.

Kuchyne s polo-ostrovovom sa stali trendom

Kuchyňa sa rokmi stala jednou z najcennejších častí domácnosti. Varenie je dnes skôr potešením ako povinnosťou a touto zmenou sa už neuspokojujeme len s praktickou kuchyňou, ale hľadáme štýl a pohodlie. Z tohto dôvodu vám v tomto novom príspevku od spoločnosti Cosentino prinášame kuchyňu s polostrovom a kombináciou sivého a dubového dreva, ktorá vás ohromí.

Elegancia mramoru Crema Marfil

Mramor Crema Marfil je štruktúrovaný krémovo béžový kameň s jemnými žilkami farby vrátane tónov žltej, škoricovej, bielej a dokonca zlato -béžovej. Jeho teplá, ale bledá farba znamená, že je veľmi žiadaný a tiež celkom prispôsobiteľný pre akýkoľvek druh projektu: monumentálna akcentovaná stena alebo ako dotyk elegancie pre Vašu spchu. Pripomínajúc elegantnú palácovú a občiansku architektúru, dokonca sa používa aj na vonkajšie obklady, takže je v dnešnej dobe voľbou pre mnohých architektov a dizajnérov. Rovnako ako mnohé mramory, aj Crema Marfil je v skutočnosti vápenec a pochádza z rozsiahlych lomov v Španielsku.

Päť skvelých dizajnových nápadov pre sivé a biele kúpeľne

Kúpeľne sa stávajú čoraz elegantnejšími a štýlovými priestormi pre osobnú pohodu a starostlivosť o seba. Pokiaľ ide o rekonštrukciu domu, v posledných rokoch sa kúpeľňa stala druhou najdôležitejšou miestnosťou - po kuchyni. Aby tento priestor priniesol osobnosť a individuálny štýl, existuje nekonečné množstvo materiálov na podlahy, toalety, obklady stien, skrinky a pod...Tu je našich päť nápadov na návrh sivobielej kúpeľne. Kedy nás navštívite ? :)

Príprava na rekonštrukciu časť.1

Leto je vhodný čas na to, aby ste vášmu domu dopriali zmenu a prípadnú rekonštrukciu, ak ste o nej dlho premýšľali. Rekonštrukcia kúpeľne, modernizácia kuchyne a obnova podláh spadajú do typov rekonštrukcií a zmien, ktoré majú výrazný vplyv pri zmene vzhľadu vášho domova. Samozrejme každá rekonštrukcia prináša isté nepríjemnosti. Aby sme ich eliminovali v čo najlepšom rozsahu dáme Vám zopár tipov, ako vykonať či už malú alebo väčšiu zmenu vo Vašej domácnosti príjemnejšie. Tipy sme rozdelili do troch mikro-blogov, tu je prvý z nich.

Príprava na rekonštrukciu časť.2

Počas procesu rekonštrukcie je potrebné sa rozhodnúť, či budete bývať doma. Nasledujúcou otázkou, ktorú si je potrebné položiť v kruhu rodiny je, či sa chystáte žiť v domácnosti počas Vašej rekonštrukcie. Ak pôjde o drobnú rekonštrukciu, ktorá bude hotová za pár týždňov, je možné, že sa za tú dobu budete vedieť fungovať v obmedzenom režime aj doma.....

Príprava na rekonštrukciu časť.3

Keď už je na svete vytvorený projekt a viete, čo potrebujete je potrebné začať hodnotiť ponuky od rôznych profesionálov, kde je potrebné skúmať dokonalosti a kvality. Toto je proces, ktorý ide ruka v ruke s hľadaním inšpiratívnych fotografií na Pintereste a dosiahnutím konsenzu o konečnom výsledku renovácie....
Obklad z kameňa? Áno či nie?, kamenný obklad, kamenná dlažba, kamenný obklad bratislava, kamenná dlažba bratislava, kamenný obklad BA, kamenná dlažba BA

Obklad z kameňa je prvok, ktorý si drží svoju hodnotu, kvalitu, trvácnosť a vďaka nemu stúpa aj cena danej nehnuteľnosti. Sme v dobe, kedy aj kamenný obklad má svoju napodobeninu - umelý kamenný obklad. Samozrejme, prírodnému kameňu nemôže nikdy konkurovať v žiadnej oblasti. My si dnes povieme, prečo sa šetrenie v tejto oblasti naozaj nevyplatí.

Umelecké diela

Nie sme iba prvoplánoví kamenári To čo robíme, robíme naozaj radi, a preto okrem rôznych typov kamenných obkladov sa podieľame na realizácií umeleckých diel.


Spoznajte produkt DEKTON časť 1. - Dekton BA, Dekton Bratislava, Kamenná doska dekton, kuchynská doska dekton, kamenný obklad dekton, kamenná dlažba dekton

Najväčšou prednosťou DEKTONU sú jeho ľahkosť a rozmer, vďaka ktorým stúpajú možnosti jeho využiteľnosti. Okrem kuchyne si DEKTON nájde svoje miesto aj v kúpeľniach, fasádach, stenách a podlahách s vysokou záťažou. Ak hľadáte povrch, ktorý časom nevybledne DEKTON je ideálna voľba. Vďaka jeho vysokej odolnosti voči UV žiareniu, sa stáva DEKTON perfektným materiálom nielen pre vnútorné, ale aj vonkajšie použitie.