Obklad z kameňa? Áno či nie?, kamenný obklad, kamenná dlažba, kamenný obklad bratislava, kamenná dlažba bratislava, kamenný obklad BA, kamenná dlažba BA

Obklad z kameňa je prvok, ktorý si drží svoju hodnotu, kvalitu, trvácnosť a vďaka nemu stúpa aj cena danej nehnuteľnosti. Sme v dobe, kedy aj kamenný obklad má svoju napodobeninu - umelý kamenný obklad.

Samozrejme, prírodnému kameňu nemôže nikdy konkurovať v žiadnej oblasti. My si dnes povieme, prečo sa šetrenie v tejto oblasti naozaj nevyplatí.

Umelý kameň, síce vyzerá takmer ako prírodný a výrobcovia si dávajú záležať na tom, aby bol na neroznanie od prírodného kameňa, no nemusíte byť ani kamenár, aby ste zistili, že kupujete napodobeninu. Základom býva betón s kamennou drvinou a ďalšími prímesami, vďaka ktorým je umelý kameň vernou kópiou prírodného. Ako teda zistíme, o aký materiál ide?

  • Odolnosť nás môže zmiasť, pretože betón v kombinácii s kamennou drvivou, sú taktiež odolné, ale netreba zabúdať na to, že je to stále len pozliepaná hmota, ktorá sa časom môže drviť a rozpadať - čo sa pri prírodnom kameni nikdy nestane, pretože prírodný kamenný obklad nevydrží roky, ale niekoľko generácii.
     
  • Cena je tá, ktorá nás môže nalákať s úmyslom ušetriť, na týchto nepravých kamenných obkladoch. Je síce príjemné, keď človek kúpi niečo lacnejšie, ale v konečnom dôsledku sa to po rokoch ukáže ako duplicitná investícia. Netreba zabúdať na fakt, že interiér / exteriér, ktorý je obložený prírodným kameňom, má automaticky vyššiu hodnotu, takže investícia do kvalitného kamenného obkladu sa vám vráti pri prípadnom predaji nehnuteľnosti a samozrejme pri dlhoročnej kvalite, ktorá je nenapodobiteľná.
     
  • Originálny vzhľad, ktorý človek nedokáže nikdy vytvoriť, pretože pravý kameň je dielo prírody a automaticky to je vidieť aj na samotnom materiáli. Každý kúsok prírodného kameňa sa na slnku trbliece a  mení farbu a toto sa napodobniť ani okopírovať naozaj nedá.

Sme v dobe samých lacných produktov, materiálov a napodobenín, ktorých trvácnosť je pár rokov.
Investujte do originality a kvality - GRANDSTONE - srdcom kamenári <3