Päť skvelých dizajnových nápadov pre sivé a biele kúpeľne

Kúpeľne sa stávajú čoraz elegantnejšími a štýlovými priestormi pre osobnú pohodu a starostlivosť o seba. Pokiaľ ide o rekonštrukciu domu, v posledných rokoch sa kúpeľňa stala druhou najdôležitejšou miestnosťou - po kuchyni. Aby tento priestor priniesol osobnosť a individuálny štýl, existuje nekonečné množstvo materiálov na podlahy, toalety, obklady stien, skrinky a pod...
 

Tu je našich päť nápadov na návrh sivobielej kúpeľne. Kedy nás navštívite ? 😊

 

NÁPAD 1: Kúpeľňa inšpirovaná 20.rokmi

Sivobiela kúpeľňa je ideálna pre štýl inšpirovaný 20. rokmi. Náš tip je použiť čierny alebo veľmi tmavosivý mramor na stenách alebo na podlahe.

Spojte tieto elegantné materiály s jednou tapetovanou stenou. Začiatok 20. storočia bol tiež slávny pre svoju vášeň. Pre vyniknutie vašej kúpeľne odporúčame tapetu s japonským dizajnom.
 

NÁPAD 2: Kúpeľňa priemyselného štýlu

Sivá a biela kúpeľňa v priemyselnom štýle by mala mať vždy niektoré prvky v čiernej farbe, napríklad železné hrany, vodovodné batérie alebo nábytok (taburet alebo kreslo).

Rozhodnite sa pre šikovnú základnú farbu na stenách a podlahe, ktorá dodáva priestoru vizuálnu kontinuitu

Zbožňujeme sivý model Kreta od Dektonu a biele Calacatta Gold od Silestone, ktoré sa k tomuto štýlu dokonale hodia. Ďalšie možnosti priemyselného prevedenia vašej kúpeľne sú mikro-cementové a hydraulické podlahové dlaždice.
 


NÁPAD 3: Rustikálna šedá a biela kúpeľňa

Náš tretí návrh dizajnu vašej šedo-bielej kúpeľne je v rustikálnom štýle.  Aj keď sa vám môžu tieto farby zdať pre tradičný dizajn spočiatku trochu studené, v skutočnosti fungujú perfektne. Kľúčom k ich kombinácii je drevo, napríklad s pracovnými doskami, toaleta a umývadlo v retro štýle.

 

NÁPAD 4: Severský štýl

Prichádzame ku štvrtému štýlu: tzv. severský. Pre tento štýl nemôžu byť dve dokonalejšie farby ako šedá a biela. Odporúčame bledé tóny a „práškovú“ povrchovú úpravu. V severských kúpeľniach vládnu priame čiary, prírodné bukové drevo a závesné WC a umývadlá. Týmto spôsobom dosiahnete veľmi čistý a architektonický štýl.
 

NÁPAD 5: Minimalistická kúpeľňa

Náš ďalší nápad je ideálny pre tých, ktorí chcú vylepšiť svoju kúpeľňu a pritom zachovať jednoduchosť. Ak ste fanúšikom moderných sivobielych kúpeľní s najnovšími technológiami a všetkým komfortom, minimalistický trend je pre vás.

Predstavte si ohromujúci sprchovací kút, vyhrievaný vešiak na uteráky po celej dĺžke, závesné WC so skrytou nádržou na vodu pre bezproblémový dotyk a super elegantný povrch stien a podláh. Tento štýl je nepopierateľne funkčný
 

Tešíme sa na spoluprácu pri Vašom výbere sivo-bielej kúpeľni.
Váš tím Grandstone – nie sme iba kamenári | The power of stone.

 

Nájdete nás:

Vajnorská 135
831 04 Bratislava

+421 2 44458413
grandstone@grandstone.sk

Otváracie hodiny:
Po - Pi: 7.00-11.30 ; 12.00-16.00

 

Zdroj: https://www.cosentino.com/blog/five-cool-design-ideas-for-grey-and-white-bathrooms/