Príprava na rekonštrukciu časť.2

Pokračujeme s tipmi, ako eliminovať nepríjemnosti, ktoré prichádzajú s rekonštrukciou,  renováciou,  zmenou napr.  Vašej kuchyne.  

3. Počas procesu rekonštrukcie je potrebné sa rozhodnúť, či budete bývať doma

Nasledujúcou otázkou, ktorú si je potrebné položiť v kruhu rodiny je, či sa chystáte žiť v domácnosti počas Vašej rekonštrukcie. Ak pôjde o drobnú rekonštrukciu, ktorá bude hotová za pár týždňov, je možné, že sa za tú dobu budete vedieť fungovať v obmedzenom režime aj doma.

Ak by však renovácia / rekonštrukcia trvala celé mesiace, mohla by sa zmeniť na skutočnú nočnú moru. Počas rekonštrukcie môže byť náročné bývať doma napr. ak meníte celú podlahu domu alebo si prerobíte kompletne kuchyňu ...

Zvážte, či sa Vám neoplatí radšej presťahovať sa do rekreačnej chaty, prenajať si byt na pár mesiacov, spraviť si prípadnú dovolenku a pod.. Pri plánovaní svojho rozpočtu musíte mať na pamäti aj tieto náklady na prípadný výlet alebo ubytovanie.

 

4. Iba s profesionálom

Pokiaľ nie ste architektom alebo stavebným inžinierom alebo len túžite po výzve, najchytrejšou vecou je nechať to v rukách odborníkov. Manažment rekonštrukcie ako taký, patrí medzi tie najdôležitejšie časti samotného projektu. Musí byť vykonávaný profesionálom, aby mohla byť rekonštrukcia vykonaná včas a správne. Nezaoberajte sa touto úlohou sami, len aby ste ušetrili nejaké peniaze. Na projektový manažment sú pravdepodobne najlepšie vynaložené peniaze pri renovácii.