Elegancia mramoru Crema Marfil

Mramor Crema Marfil je štruktúrovaný krémovo béžový kameň s jemnými žilkami tónov žltej, škoricovej, bielej a dokonca zlato -béžovej.

Jeho teplá farba znamená, že je veľmi žiadaný a tiež celkom prispôsobiteľný pre akýkoľvek druh projektu: monumentálna akcentovaná stena alebo ako dotyk elegancie pre Vašu vysnívanú sprchu.

Pripomínajúc elegantnú palácovú architektúru, dokonca sa používa aj na vonkajšie obklady, takže je v dnešnej dobe voľbou pre mnohých architektov a dizajnérov. Rovnako ako mnohé mramory, aj Crema Marfil je v skutočnosti vápenec a pochádza z rozsiahlych lomov v Španielsku.

 

Crema Marfilvýrazné bledé pozadie s nádychom vzorovanej farby, vďaka ktorým je tento elegantný povrch rafinovanejší a zaujímavejší. Aj keď má jednotnú farbu a zrná, má značné variácie, koniec koncov je to prírodný kameň, čo z neho robí umelecké dielo vytvorené zo zeme. Mramor sa ťaží z oblastí okolo hory Coto a má široké spektrum použití vrátane kreatívnych dlaždíc a tiež jemných a elegantných podláh. Jemný tón tohto mramoru umožňuje, aby bol skvelou voľbou pre modernistické kúpeľne a kuchyne, ako aj pre najklasickejšie priestory, ktoré vyžadujú dotyk prírodného kameňa.

 

 

Dlaždice Crema Marfil je dokonalým akcentom pre modernistickú kúpeľňu s akcentom nerezovej ocele a čiernymi interiérovými akcentmi. Tento veľmi všestranný kameň sa dobre používa aj v monochromatických priestoroch, ako sú napríklad biele kuchyne, ktoré vyžadujú ďalšiu vrstvu hĺbky a hmotnosti, akýsi monumentálny charakter.

"Mramor je dodávaný v rôznych povrchových úpravách, vrátane vysoko leštených, a často sa používa pre interiér i exteriér architektúry. Je obzvlášť magický pre obytné haly a obchodné vchody."

 

 

 

Tešíme sa na spoluprácu pri Vašom výbere sivo-bielej kúpeľni.
Váš tím Grandstone – nie sme iba kamenári | The power of stone.

 

Nájdete nás:

Vajnorská 135
831 04 Bratislava

+421 2 44458413
grandstone@grandstone.sk

Otváracie hodiny:
Po - Pi: 7.00-11.30 ; 12.00-16.00

 

Zdroj: https://www.cosentino.com/blog/the-elegance-of-crema-marfil-marble/