Príprava na rekonštrukciu časť.1

Leto je vhodný čas na to, aby ste vášmu domu dopriali zmenu a prípadnú rekonštrukciu, ak ste o nej dlho premýšľali. Rekonštrukcia kúpeľne, modernizácia kuchyne a obnova podláh spadajú do typov rekonštrukcií a zmien, ktoré majú výrazný vplyv pri zmene vzhľadu vášho domova.

Samozrejme každá rekonštrukcia prináša isté nepríjemnosti. Aby sme ich eliminovali v čo najlepšom rozsahu dáme Vám zopár tipov, ako vykonať či už malú alebo väčšiu zmenu vo Vašej domácnosti príjemnejšie. Tipy sme rozdelili do troch mikro-blogov, tu je prvý z nich.

 

1. Renovácia / rekonštrukcia si vyžaduje čas a plánovanie

Rekonštrukcia vášho domu je dôležitý projekt, ktorý si vyžaduje plánovanie, aby ste sa vyhli prekvapeniam a nepríjemnostiam. Čas medzi jarou a jeseňou je ideálny pre stavebné práce, pretože nie je ani zima, ani teplo a niektoré práce budú trvať menej času, kým zaschnú.

Každý  z nás má samozrejme svoje povinnosti, či už rodinné alebo pracovné. Treba teda dbať aj na svoj rozvrh, teda na čas, ktorý mu môžete venovať / ktorý najmenej naruší Váš rodinný a pracovný život.

 

2. Rozhodnite sa, kto bude mať na starosti projekt rekonštrukcie domácnosti

Vo viacerých domácnostiach je niekto, kto je na čele domácnosti, pokiaľ ide o renovácie a vylepšenia domu. Dôležité je, mať spoločnú víziu o cieli a očakávanom výsledku.

Na vizualizáciu konečného výsledku môžete pracovať s rôznymi nástrojmi. Ako napr.: podrobný plán, počítačová grafika, náhľadovými doskami so štýlmi a textúrami. Samozrejme sa viete inšpirovať aj od svojho dodávateľa (ak ho máte vybraného) či dokonca sociálnymi sieťami ako napr. inšpiratívnymi fotografiami z Pinterestu. Aj vďaka týmto nástrojom si budete môcť lepšie predstaviť finálny výsledok.