Kuchyne s polo-ostrovovom sa stali trendom

Ako už bolo spomenuté vyššie, v tomto príspevku vám chceme ukázať jeden z najmódnejších kuchynských prvkov súčasnosti: polostrov.

Kuchyňa na polostrove ponúka mnoho výhod oproti iným typom usporiadania alebo funkcií. Po prvé, pomáha oddeliť priestory, takže ak chcete mať otvorenú kuchyňu integrovanú do vašej obývačky alebo jedálne, polostrov od kuchyne vám umožní oddeliť každú oblasť.

Na druhej strane, keďže ide o trojstrannú konštrukciu, poskytuje vám veľkú pracovnú plochu a veľa priestoru na pohyb. Najdôležitejšou výhodou je však bezpochyby jeho všestrannosť.

 

Kuchyňa so sivým a dreveným polostrovom, ktorá je v hornom obrázku zobrazená - je veľmi zvláštna,  pretože polostrov neslúži len na varenie, ale aj na premenu našej kuchyne na jedáleň.  Ako sa to dosiahlo? Veľmi jednoduché, povrch je rozdelený do dvoch úrovní – pracovná doska na varenie a bar na jedenie, každá z iných materiálov a farieb.

Prvou veľkou výhodou kuchyne s polostrovom a jedálenským kútom je,  že sa stravníci môžu pohodlne usadiť na stoličkách. Vďaka tomu už varenie nie je osamotenou činnosťou, čo nám umožňuje tráviť čas s rodinou alebo priateľmi, kým pripravujeme niečo na jedenie.  A tu je to najlepšie: s jedálenským barom / kútom nebudete musieť prestierať a upratať stôl v obývačke a brať si so sebou všetok riad a náčinie zakaždým, keď budete jesť.

 

 

Keďže kombinácia sivej a dreva v kuchyniach patrí medzi obľúbené spojenia,  navrhli sme sivú pracovnú dosku Silestone® Marengo, ktorá sa perfektne kombinuje s brómovo sivou jednotkou a dubovým drevom použitým na bar a dvierka základných jednotiek. V tomto prípade je osadený aj nerezový drez pod pracovnú dosku s dávkovačom mydla a dvoma zásuvkami skrytými pod otočným kotúčom.

 

Kuchyňa s polostrovom presne tak, ako to máte radi

Sivá a drevená kuchyňa,  ktorú sme Vám ukázali je dokonalým príkladom toho,  ako pridať polostrov do tejto časti nášho domova.  Kombinácia sivej a dreva je jednoducho skvelá,  ale samozrejme, pokojne si vyberte svoje vlastné rozloženie a farebnú kombináciu. Toto je najlepší spôsob, ako dosiahnuť svoju vysnívanú kuchyňu.

 

Tešíme sa na spoluprácu pri Vašom výbere sivo-bielej kúpeľni.
Váš tím Grandstone – nie sme iba kamenári | The power of stone.

 

Nájdete nás:

Vajnorská 135
831 04 Bratislava

+421 2 44458413
grandstone@grandstone.sk

Otváracie hodiny:
Po - Pi: 7.00-11.30 ; 12.00-16.00

Zdroj: https://www.cosentino.com/blog/peninsula-kitchens-have-become-a-trend/