Parapety

Parapety sú výrazným prvkom každej miestnosti a nemôžu chýbať na žiadnom okne Vášho príbytku. Okrem praktického použitia sú výrazným prvkom nielen v izbe, ale aj na fasáde objektu.

Výhodou našich parapetov je, že každý jeden je individuálne vyrobený presne podľa požiadaviek zákazníka, resp. projektanta. Kombinácie rozmerov, materiálov rôznych hrúbok a profilov hrán sú doslova nekonečné.

Pri vnútorných parapetoch sa ich výber môže riadiť čisto dizajnovými kritériami. Nebudete si vedieť vynachváliť ich eleganciu a neuveriteľne jednoduchú údržbu vlhkou handričkou. Nehrozí Vám žiadne „zožltnutie“, „vyblednutie“ ani žiadne „kruhy“ od kvetináčov.

Vonkajšie parapety sú vystavené poveternostným vplyvom. Preto je na mieste, aby Váš projektant a staviteľ zavčasu vedel o Vašom zámere vlastniť naše kamenné parapety. Podľa toho pripravia podklad, tepelnoizolačné a hydroizolačné detaily. Ostatná konzultácia je už naša starosť, čiže naše kontakty sú Vám k dispozícii.

Krycia doska je akýkoľvek „záklop“ na rôznych múroch, napríklad na schodiskách, atikách, terasách, altánkoch alebo na plotoch. V prípade ak treba elegantne vyriešiť ohraničenie dlažby okolo bazéna, kameň je ideálny aj na „bazénový lem“.