Krby


Obklad krbuKamenný obklad robí z každého krbu elegantnú dominantu obývačky a útulné „srdce domova“. Od dôb stredovekých zámkov a hradov zatiaľ nič neprekonalo tento materiál.

Aj dnes takmer každý nový, alebo rekonštruovaný krb zdobia materiály ako žula, mramor, ónyx, travertín, vápenec, alebo moderná veľkoplošná keramika. Tieto materiály pôsobia obzvlášť výnimočne v teplom svetle ohňa a vynikajúco sa kombinujú s drevom, kovom alebo sklom.

Obklad krbu. Kameň je svojimi mechanicko-fyzikálnymi vlastnosťami, najmä odolnosťou voči vysokým teplotám predurčený ako obklad na interiérové aj exteriérové krby aj grily v altánkoch. Je nielen dizajnovým prvkom krbového telesa, ale vďaka svojej akumulačnej schopnosti môže byť zdrojom dodatočného sálavého tepla.

Väčšinou sa skladá z viacerých častí, ktoré sa spájajú špeciálnymi lepidlami. Jednotlivé časti obkladu sú spájané tzv. „ na tupo“ pod uhlom 90°, alebo lepenými „45° spojmi“ Najmenšia hrúbka obkladu v prípade prírodného kameňa je 20 mm a pri keramike DEKTON® už od od 8 mm. Povrch obkladu môže byť leštený, matný, patinovaný alebo inak textúrovaný.

Vizualizácia portálového krbuTradičným materiálom pre obklad krbu je aj Hořický pieskovec, najčastejšie v brúsenom povrchu, ktorý je veľmi príjemný na dotyk. Používa sa nielen vo forme obkladu, ale aj v masívnom prevedení, kedy hrúbky materiálu dosahujú 100 až 200 mm. Tomuto pieskovcu mimoriadne svedčí aj štiepaný povrch, najmä ak sa realizuje rustikálny tvar krbu.

Samostatnou kapitolou sú tzv. portálové krby, ktoré naša spoločnosť dodáva vo forme či už lepených, alebo pravých masívov. Na tento typ krbu požívame takmer výlučne prírodný mramor.

Krbové obklady vyrábame hlavne pre našich odberateľov, odborníkov v tejto oblasti. Sú to predovšetkým krbové a kachliarske štúdiá, ale aj jednotliví krbárski majstri. S hrdosťou môžeme konštatovať, že s veľkou väčšinou z nich spolupracujeme už takmer 20 rokov.

Vďaka našej „krbárskej minulosti“ veľmi dobre rozumieme ich potrebám, hlavne čo sa týka správneho prekonzultovania detailov, presnosti výroby a v neposlednom rade pružným dodacím termínom.

Počas takmer 20 rokov našej existencie sme realizovali viac ako 10000 krbových obložení v rôznom prevedení.