Blog


Nenahraditeľný SILESTONE

Lídrom vo svete technických materiálov je bezpochyby SILESTONE, ktorý sa pýši svojím prvenstvom najmä v oblasti kychynských pracovných dosiek, kúpeľnových pultov a obkladov, a to nielen na Slovensku.

Fakty o DEKTON-e

Už dlhšie pokukujete po kvalitnej kamennej kuchynskej doske? Ste na správnej adrese. Špecializujeme sa na výrobu kvalitných kuchynských dosiek, najmä DEKTON a SILESTONE. Tu sa môžete dočítať všetko čo potrebujete vedieť o Dekton-e. Čo je to vlastne Dekton?

MUST HAVE !

Už dlhšie rozmýšľate nad kamennou kuchynskou doskou od nás? Tak teraz máte skvelú príležitosť, pretože vybrané kuchynské dosky DEKTON a SILESTONE, máme práve teraz v akcii.

Kamenná kuchynská doska od Grandstone

Výber kuchynskej dosky netreba podceniť, pretože práve to je plocha, ktorá je v kuchyni najpoužívanejšia a zároveň dotvára jej celkový vzhľad. Aby kuchynská doska spĺňala svoj účel, pri výbere by ste mali začať materiálom dosky, kde svoje prvenstvo si drží kameň

Obklad z kameňa? Áno či nie?

Obklad z kameňa je prvok, ktorý si drží svoju hodnotu, kvalitu, trvácnosť a vďaka nemu stúpa aj cena danej nehnuteľnosti. Sme v dobe, kedy aj kamenný obklad má svoju napodobeninu - umelý kamenný obklad. Samozrejme, prírodnému kameňu nemôže nikdy konkurovať v žiadnej oblasti. My si dnes povieme, prečo sa šetrenie v tejto oblasti naozaj nevyplatí.

Spoznajte produkt Silestone časť 2.

To, že SILESTONE vyniká svojou extrémnou odolnosťou vďaka kremeňu, ktorý tvorí až 90% tohto materiálu, ste sa mohli dočítať v blogu s názvom: Spoznajte produkt SILESTONE časť 1. Tu vám prezradíme ďalšie benefity, ktorými vás presvedčíme o jeho nezameniteľnosti.

Spoznajte produkt DEKTON, časť 2.

Buďte o krok vpred a zvoľte si pre exteriérové alebo interiérové riešenia DEKTON - najodolnejší materiál na trhu. Dekton sme si už okrajovo predstavili v blogu s názvom: Spoznajte produkt DEKTON časť 1., v ktorom ste sa mohli dozvedieť prečo práve DEKTON.

Prečo schody z kameňa ?

Prirodzený, elegantný, praktický a s dlhou životnosťou - kombináciu týchto vlastnosti kameňa neprekoná žiaden iný materiál. Schody sú častokrát prehliadaným prvkom v domácnostiach, ale nemali by sme ich “podceňovať”. Kamenný obklad na schodoch premení vaše schodisko na dominantu interiéru či exteriéru, ktorú už nikto neprehliadne.

Kamenný obklad krbu - Krby

- V dnešnej dobe sa krb teší svojej obľube a čím viac ľudí s ním ráta vo svojej obývačke. Je príjemným oživením Vášho domova, ktorý okrem svojej estetickej funkcie, má aj praktickú funkciu. Otáznikom pri finálnej realizácií krbu je jeho obloženie, ktoré môže byť rôznorodé.

Umelecké diela

Nie sme iba prvoplánoví kamenári To čo robíme, robíme naozaj radi, a preto okrem rôznych typov kamenných obkladov sa podieľame na realizácií umeleckých diel.

Spoznajte produkt SILESTONE časť 1.

Viete čím je výnimočný SILESTONE? Je to materiál, ktorý je zložený až z 90% prírodného kremeňa, vďaka čomu je mimoriadne odolný. Túto odolnosť oceníte najmä pri kuchynských doskách, kúpeľniach alebo podlahách. Keďže SILESTONE je tvorený z prírodného kremeňa, jeho dizajny sú nezameniteľné.

Spoznajte produkt DEKTON časť 1.

Najväčšou prednosťou DEKTONU sú jeho ľahkosť a rozmer, vďaka ktorým stúpajú možnosti jeho využiteľnosti. Okrem kuchyne si DEKTON nájde svoje miesto aj v kúpeľniach, fasádach, stenách a podlahách s vysokou záťažou. Ak hľadáte povrch, ktorý časom nevybledne DEKTON je ideálna voľba. Vďaka jeho vysokej odolnosti voči UV žiareniu, sa stáva DEKTON perfektným materiálom nielen pre vnútorné, ale aj vonkajšie použitie.

Spoznajte produkt DEKTON, časť 2.

Buďte o krok vpred a zvoľte si pre exteriérové alebo interiérové riešenia DEKTON - najodolnejší materiál na trhu. Dekton sme si už okrajovo predstavili v blogu s názvom: Spoznajte produkt DEKTON časť 1., v ktorom ste sa mohli dozvedieť prečo práve DEKTON.

Aj o kameň sa treba starať.

Kameň sa vyznačuje svojou dlhou životnosťou, a preto sa s obľubou používa v exteriéroch a teší sa už obľube aj v interiéroch. Netreba však zabúdať na to, že na dĺžku životnosti kameňa vieme ovplyvniť – a to správnou starostlivosťou. Aj kameň, podobne ako ostatné materiály, podlieha okolitým vplyvom, preto je dôležité, aby sme robili ochranu, údržbu a čistenie kameňa.

Nadčasový kameň.

V minulosti sa kameň používal výhradne na umelecké spracovanie, dnes ho s veľkou obľubou radi komponujeme do našich kúpeľní, kuchýň, či obývačiek. Už dávno neplatí, že mramor alebo žula pôsobia chladno – práve naopak. Vhodnou kombináciou materiálov viete, aj použitím kameňa, vytvoriť veľmi príjemný priestor, ktorý bude útulný a zároveň moderný.

Kameň v kúpeľni

Kuchynské pracovné dosky, okenné parapety, alebo napríklad podlahy z prírodného kameňa sú obľúbené a celkom rozšírené. Mnoho ľudí si však neuvedomuje, ako veľmi sa tento prírodný materiál hodí aj pre iné časti interiéru. Jednoducho dekoratívny kameň poskytuje nekonečné možnosti pre každého návrhára.

Pracovné dosky -SILESTONE® alebo žula?

Kuchynské pracovné dosky sú bezpochyby najnamáhanejším prvkom v každej domácnosti. Preto je vhodné položiť si základnú otázku: aký materiál zvoliť pre kuchynskú dosku, aby mala maximálnu životnosť?